Aktualności
     Patron
     Galeria
     Plan lekcji
     Klasy mundurowe
     Zastępstwa
     Kontakt i lokalizacja

DZIENNIK

   SZKOŁA
     Aktualności
     Baza szkoły
     Dyrekcja
     Nauczyciele
     Kalendarz szkolny 2016/2017
     Dokumenty
     Administracja
     Olimpiady i konkursy
     Konkursy
     Biblioteka
     Galeria
     Nowa galeria
     Lokalizacja szkoły
     Rozkład dzwonków
     Do pobrania
     Stypendia szkolne
     Dofinansowanie podręczników
     Wynajmy boisk
     Dodatkowe dni wolne
     Obiady szkolne
     Przetargi
     Dla rodziców
   XIV LO
     Samorząd szkolny
     Matura
     Zasady rekrutacji
     Plan lekcji
     Klasy mundurowe
     Osiągnięcia LO
     Podręczniki LO
   PG 14
     Samorząd szkolny
     Projekty edukacyjne
     Egzamin gimnazjalny
     Plan lekcji
     Podręczniki PG
     Kącik literacki

ZOBACZ DOJAZD

    Kontakt
   ul. Upalna 26
   15-668 Białystok
   telefon: (85) 661 32 27
   fax: (85) 661 32 27
   email: zso9@um.bialystok.pl


Sport w naszej szkole

Polityka Ochrony Dzieci

Program "Znajdź Właściwe Rozwiązanie"

Centrum Organizacji Przedmiotowo - Tematyczno - Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno - Historycznych w Białymstoku

Projekt IT Szkoła 2013"

Platforma e-learningowa ZSO 9

Dzisiaj jest 24.08.2017 r. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny  

NABÓR 2017

    Artykuły

 

Otrzęsiny 2015

  Uroczystość otrzęsin klas pierwszych ,wzorem lat ubiegłych ,miała swoją bogatą oprawę. Zadbał o to Samorząd Uczniowski przy dużym wsparciu zaangażowanych uczniów klas drugich. Pierwszoklasiści musieli sprostać wielu wyzwaniom i ujawnić swoje umiejętności w różnych dziedzinach.

  Już we wtorek należało przyjść do szkoły w kiczowatym stroju i wyróżnić się na tle innych uczniów miernym gustem .Następnego dnia pierwszoklasiści lansowali szyk i elegancję w szkolnej modzie. Dominowały ładne bluzeczki, koszule i sukienki ,a nawet garnitury!

  Najwięcej wrażeń dostarczyły jednak czwartkowe zmagania w wielu dyscyplinach .Do ostatniej konkurencji ważyły się losy zwycięstwa , a emocje udzielały si ę wszystkim uczestnikom zabawy. Zachwyciły popisy wokalne i możliwości sprawnościowe naszych nowych uczniów ,godne uznania były zmagania ,,kotów’ ’w łowieniu myszek . Wszystkie konkurencje wywoływały wśród uczestników wolę zdrowej rywalizacji ,a publiczność miała wiele okazji do śmiechu i podziwu dla pierwszoklasistów.

  To była wspaniała okazja do zintegrowania się społeczności szkolnej i lepszego poznania nowych koleżanek i kolegów!

              

zdjęcia


 

Dnia 25.03.2015 w naszej szkole odbył się dzień otwarty.

 

             

Oto fotorelacja z tego dnia.

 


 

              

zdjęcia

  

 Wybory do Samorządu Uczniowskiego XIV LO

              Dnia 3.12.2014 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego XIV LO im. Ryszarda  Kaczorowskiego w Białymstoku.  Przewodniczącą  Samorządu Uczniowskiego XIV LO w roku szkolnym 2014/2015 została Martyna Danowska , uczennica klasy Ib XIV LO. W skład zarządu  XIV LO weszli również uczniowie: Dawid Łukasiuk – kl. Ia,  Magda Oświecińska – kl. IIc, Natalia Maksimowicz – kl. Id.

  zdjęcia w galerii

Serdecznie gratulujemy!


 

Aktualności

 


    W dniach 16 i 17 października 2014 roku przeprowadziliśmy zbiórkę słodyczy dla dzieci z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej im. dr Ireny Białówny w Białymstoku. Młodzież naszej szkoły bardzo chętnie włączyła się w tę akcję. Przekazaliśmy dzieciakom ok. 30 kg różnych słodkości.


DZIEŃ NAUCZYCIELA

13 października 2014 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Od samego rana, przy wejściu nauczycieli witała odświętnie ubrana młodzież i wręczała laurki oraz słodkie niespodzianki.

Podczas długiej przerwy, w pokoju nauczycielskim, przewodniczące Samorządów Uczniowskich gimnazjum i liceum złożyły życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Rada Rodziców zaprosiła nauczycieli na tort, kawę i herbatę. Na korytarzu odbywał się koncert życzeń.  Słowami wierszy i piosenek wyraziliśmy naszą wdzięczność za trud nauczania i wychowania.

więcej zdjęć w galerii

 


 Otrzęsiny klas pierwszych

 Samorząd Szkolny XIV LO zorganizował Otrzęsiny klas pierwszych, które odbyły się 30 września. Uczniowie w ciągu trzech dni musieli zaprezentować się w różnych kreacjach! Kiczowatym stroju, eleganckiej formie oraz w stylu dresa. Dzięki tym modowym „popisom” pierwszoklasiści mogli być łatwo rozpoznawalni przez innych uczniów naszej szkoły.

W głównym dniu otrzęsin „koty” musiały zmierzyć się z kilkoma konkurencjami, które dawały im pełne prawa uczniów naszej szkoły. Każdy zespół wcześniej przygotował piosenkę odpowiednią do swojego profilu. Wszyscy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem. Pierwszoklasiści musieli też sprostać z komendami musztry pod czujnym okiem jury. Sposobem na zintegrowanie uczniów z wychowawcami była konkurencja przebierania swojej „szkolnej matki” w ciekawe stroje, a następnie namalowanie jej portretu. Wszystkie wychowawczynie wyglądały niczym modelki z okładek modowych czasopism, a najważniejsze, że wszystkie były zachwycone swoimi stylizacjami. Decydującą jednak konkurencją okazało się obieranie ziemniaków na czas. Pozwoliło to odkryć nowe metody zdejmowania skórki.

Po wszystkich zmaganiach na pierwszym miejscu uplasowała się klasa I a, drugie miejsce zajęła klasa I c, a na trzecim znalazły się pozostałe dwie klasy I b i I d. Zwycięzcom gratulujemy! Jednak wynik nie był najważniejszy, tylko wspólna i dobra zabawa oraz nastrój, który towarzyszył wszystkim uczniom i ich wychowawcom.

więcej zdjęć w galerii

 


 

 


 


Napisał: adminData: 09-12-2004Czytano: 21430 razy
   Wszelkie prawa zastrzeżone. Contents Copyright © 2004-2006.