Aktualności
     Patron
     Galeria
     Plan lekcji
     Klasy mundurowe
     Zastępstwa
     Kontakt i lokalizacja

DZIENNIK

   SZKOŁA
     Aktualności
     Baza szkoły
     Dyrekcja
     Nauczyciele
     Kalendarz szkolny 2017/2018
     Dokumenty
     Administracja
     Olimpiady i konkursy
     Konkursy
     Biblioteka
     Galeria
     Nowa galeria
     Lokalizacja szkoły
     Rozkład dzwonków
     Do pobrania
     Stypendia szkolne
     Dofinansowanie podręczników
     Wynajmy boisk
     Dodatkowe dni wolne
     Obiady szkolne
     Przetargi
     Dla rodziców
   XIV LO
     Samorząd szkolny
     Matura
     Zasady rekrutacji
     Plan lekcji
     Klasy mundurowe
     Osiągnięcia LO
     Podręczniki LO
   PG 14
     Samorząd szkolny
     Projekty edukacyjne
     Egzamin gimnazjalny
     Plan lekcji
     Podręczniki PG
     Kącik literacki
     Wojewódzkie konkursy przedmiotowe

ZOBACZ DOJAZD

    Kontakt
   ul. Upalna 26
   15-668 Białystok
   telefon: (85) 661 32 27
   fax: (85) 661 32 27
   email: zso9@um.bialystok.pl


Sport w naszej szkole

Polityka Ochrony Dzieci

Program "Znajdź Właściwe Rozwiązanie"

Centrum Organizacji Przedmiotowo - Tematyczno - Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno - Historycznych w Białymstoku

Projekt IT Szkoła 2013"

Platforma e-learningowa ZSO 9

Dzisiaj jest 22.01.2020 r. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego  

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. RYSZARDA KACZOROWSKIEGO W BIAŁYMSTOKU pod adresem www.14lobialystok.pl

    Artykuły

 

VIII Konkursu Wiedzy o Rodzinie-szkoły ponadgimnazjalne


 

 

 

 

 

 


 

Wręczenie stypendium Prezesa Rady Ministrów

 

 

 

       Zuzanna Puchalska, uczennica kl. IIa XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku, odebrała z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty Jerzego Kiszkiela stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia edukacyjne. Średnia jej ocen w roku szkolnym 2012/2013 wyniosła 5,41. Uroczystość odbyła się w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

              Stypendystce gratulujemy!

 

 


I MIEJSCE W KONKURSIE POEZJI ROSYJSKIEJ

 

     Uczennica klasy II „a” naszego liceum Katarzyna Kwiatkowska zajęła I miejsce w XII edycji pozaszkolnego konkursu poezji rosyjskiej, organizowanego przez Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe w Białymstoku. W tym roku uczestnicy recytowali wiersze tzw. „srebrnego wieku poezji rosyjskiej”. Kasia wywalczyła I miejsce, prezentując wiersz Saszy Czarnego „Wieszak głupców” (ros. „Вешалкадураков”). Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się w Dniu Języka Rosyjskiego 6 czerwca 2014 roku w Muzeum Rzeźby alfonsa Karnego w Białymstoku.

Na zdjęciu Kasia podczas przesłuchań finałowych, które odbyły się 04.04.2014r.


 

III Turniej Klas Mundurowych Województwa Podlaskiego

 

      

W dniu 4 czerwca 2014 r. w siedzibie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 9 
w Białymstoku został rozegrany III Turniej Klas Mundurowych Województwa Podlaskiego o Puchar Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Organizatorami turnieju byli Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Turniej sprawdzał wiedzę uczestników z zakresu funkcjonowania służb mundurowych, umiejętności strzeleckie, sprawność fizyczną oraz umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 
W rozgrywkach wzięło udział sześć pięcioosobowych drużyn. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół w Sokółce, drugie – LO ZDZ w Białymstoku 
z siedzibą w Suwałkach, trzecie – XIV Liceum Ogólnokształcące im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku. Dodatkową konkurencją było przygotowanie pracy plastycznej z zakresu profilaktyki utonięć. Wyróżnienie otrzymała praca przygotowana przez XIV Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. Relacja fotograficzna z wydarzenia w załączeniu.


 

II Wojewódzki Przegląd Klas Mundurowych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 23.05.2014 r., w Grajewie odbył się II Wojewódzki Przegląd Klas Mundurowych. Drużyna z naszej szkoły zdobyła pierwsze miejsce i będzie reprezentować województwo podlaskie w przeglądzie ogólnopolskim w Brzesku.

Skład Drużyny:

Karolina Kumpiałowska

Paulina Lenkiewicz

Patrycja Korzińska

Karolina Janicka

Katarzyna Muszkatel

Małgorzata Szypcio

Zuzanna Puchalska

Michał Wróblewski

Łukasz Magnuszewski

Marcin Chlabicz

Jakub Czudzinowicz

Sebastian Rybnik

Dowódca: Łukasz Kunowski

Opiekun: kpt. Rez. SG Mirosław Laskowski

 


 

Spotkanie z Panem Tomaszem Frankowskim

   W dniu 17 grudnia 2013 roku młodzież klas pierwszych i drugich XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku miała przyjemność spotkać się z Panem Tomaszem Frankowskim, byłym reprezentantem Polski, zawodnikiem Jagiellonii Białystok i Wisły Kraków, czterokrotnym królem strzelców Ekstraklasy, jednym z najlepszych polskich napastników.

   Gościa przywitał Dyrektor ZSO Nr 9 Pan Leszek Kochanowski. Spotkanie poprowadziła Pani Dorota Bondar. Piłkarz w odpowiedzi na liczne pytania prowadzącej oraz uczniów opowiadał m.in. o początkach swojej kariery piłkarskiej, znaczeniu sportu w życiu młodego człowieka, pobycie w zagranicznych klubach piłkarskich, najbardziej cenionych przez siebie trenerach, kondycji polskiej piłki, a także o swojej najbliższej rodzinie, przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia, ulubionych potrawach.

  Sportowiec przekazał bibliotece szkolnej publikację pt. „Tomasz Frankowski: Franek – łowca bramek”. Dyrektor ZSO Nr 9 Pan Leszek Kochanowski w podziękowaniu za spotkanie podarował piłkarzowi biografię patrona naszej szkoły, Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.

Po spotkaniu Pan Tomasz Frankowski rozdał mnóstwo autografów oraz chętnie pozował do zdjęć z uczniami i nauczycielami.

  Organizatorami wizyty gościa byli nauczyciele-bibliotekarze ZSO Nr 9 i Samorząd Uczniowski XIV LO pod opieką Pani Jolanty Cybulińskiej.


1 miejsce w konkursie "Światowy Dzień Rzucania Palenia"

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim miała miejsce Konferencja poświęcona szkodliwości palenia tytoniu.W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia organizatorzy konferencji ogłosili konkurs na najciekawsze hasło promujące zdrowy styl życia bez papierosa, skierowany do białostockich uczniów i studentów. Zwycięskie hasła (wraz z podaniem imion i nazwisk oraz szkoły/uczelni i wydziału) są promowane w formie plakatów zamieszczonych w autobusach Białostockiej Komunikacji Miejskiej.

I miejsce zajęła uczennica XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku Wioletta Kotuk z klasy IIID (do udziału w konkursie przygotowywała pani Walentyna Leszczyńska ).

II miejsce   Michał Ajdyszewski  - Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku .

III miejsce  Krzysztof Kuc - Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku .

IV miejsce  Katarzyna Jabłonowska - Uniwersytet Medyczny w Białymstoku , Wydział Nauk o Zdrowiu .

V miejsce Milena Karwowska - Uniwersytet Medyczny w Białymstoku , Wydział Nauk o Zdrowiu .

Wyróżnienia otrzymały:

Karolina Charkiewicz  klasa IIID XIV Liceum Ogólnokształcące im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku

Diana Dziakowska  klasa IIIA  XIV Liceum Ogólnokształcące im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku

        W trakcie konferencji zaproszeni uczniowie białostockich szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci mogli wysłuchać wykładów o szkodliwości palenia oraz wziąć udział w debacie prowadzonej przez studentów Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku „Palenie szkodzi. Granice wolności jednostki.” W debacie wzięli udział zaproszeni eksperci z dziedzin medycyny i prawa. Atrakcją były także liczne punkty informacyjne i poglądowe Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz stoiska Kół Naukowych Wydziału Nauk o Zdrowiu (Dietetyka, Fizjoterapia, Logopedia, Radioterapia, Położnictwo i Zdrowie Publiczne), których reprezentanci prowadzili pomiary, pokazy, badania, prezentowali ćwiczenia oraz doradzali, jak należy dbać o swoje zdrowie.

 

 

 

 

 

 

plakat


Uczestnictwo w Święcie patrona Policji

 

   19 listopada 2013r. poczet sztandarowy XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku uczestniczył w centralnych obchodach święta patrona Policji św. Michała Archanioła. W uroczystości, która odbyła się w cerkwi pod wezwaniem Świętej Sofii – Mądrości Bożej, wzięli udział: Komendant Główny Policji nadinspektor Marek Działoszyński, Podlaski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Sławomir Mierzwa, przedstawiciele administracji samorządowej i podlaskich służb mundurowych.

 

 

 


III WOJEWÓDZKA LICEALIADA STRZELECKA Z BRONI PNEUMATYCZNEJ

   Dnia 8 listopada 2013r. uczniowie XIV LO im. Ryszarda Kaczorowskiego godnie reprezentowali szkołę w  III Wojewódzkiej Licealiadzie strzeleckiej z broni pneumatycznej- „Złota tarcza”, która odbyła się w V LO im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku. W wyniku zaciętej rywalizacji II miejsce w klasyfikacji indywidualnej chłopców zajął, Kamil Uścinowicz, a zespół w składzie: Łukasz Kunowski, Tomasz Żak i Kamil Uścinowicz zajął II miejsce w klasyfikacji drużynowej. Drużyna dziewcząt otarła się o III miejsce, w składzie: Ewelina Baranowska, Ewelina Łukaszewicz i Anna Dziemian. Zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w strzelaniu.


NAJLEPSI SPORTOWCY NAGRODZENI MEDALAMI

     W dn. 6. 11. 2013 odbyła się uroczystość  podsumowania  cyklu imprez sportowych w naszej szkole. Najlepsi sportowcy poszczególnych dyscyplin I konkurencji zostali udekorowani  medalami  przez  Dyrektora  szkoły  p. Leszka Kochanowskiego. Zwycięzcom  gratulujemy wyników , uczestnikom  dziękujemy za udział  i zapraszamy wszystkich uczniów  do rywalizacji  w kolejnych zawodach sportowych organizowanych w naszej szkole.  Więcej informacji znajduje się w zakładce „Sport w naszej szkole” 


Stypendia za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe 

 

 

 

 

 

 

 

 

      W dniu 31 października 2013 r. miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów motywacyjnych za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe. Stypendia z rąk Pana Leszka Kochanowskiego Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 9 w Białymstoku odebrało 13 uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 14 w Białymstoku oraz 7 uczniów XIV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!

 


PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO  

       

 

 

    23 października 2013 roku w siedzibie białostockiego oddziału IPN odbyło się spotkanie podsumowujące projekt ,,Katyń- w 73. rocznicę zbrodni’’. W jego realizacji wzięła udział młodzież naszej szkoły. Pięciu uczniów z klasy II a LO pod opieką Jolanty Cybulińskiej odwiedziło ważne dla Polaków miejsca pamięci na Białorusi i w Rosji. We środę podzielili się wspomnieniami i wrażeniami oraz zaprezentowali przygotowaną w oparciu o materiały zebrane podczas ekspedycji prezentację multimedialną. Praca naszej młodzieży spotkała się z wielkim zainteresowaniem pracowników Instytutu Pamięci Narodowej i zaproszonych gości.

 

 

 

 


Ranking IT Szkoła 2013

 Ranking szkół ponadgimnazjalnych IT Szkoła jest sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej stacjonarnej, wszechnicy informatycznej online, konkursach IT, akademickich kołach naukowych oraz we wszechnicy na kołach. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim.
Aktualizacje rankingu są sporządzane i prezentowane raz w miesiącu, w drugą środę każdego miesiąca.

Nasze liceum w końcowym  rankingu ogólnopolskim zajęło 15 miejsce na 382  szkoły biorące udział w projekcie a w województwie podlaskim drugie.

strona rankingu


OBÓZ SZKOLENIOWY 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

W okresie 30 czerwca – 05 lipca 2013 roku 27 uczniów klas mundurowych XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku przebywało po raz trzeci na Obozie szkoleniowym w Centrum Szkolenia Straży Granicznej im. Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza w Kętrzynie. Komendantem obozu był ppłk rez. SG Mantur Mirosław, a wychowawcami mjr rez. SG Strankowski Krzysztof i Pani Agnieszka Remiszewska. Z ramienia Centrum opiekunem naszej grupy był Pan chor. sztab. SG Jarosław Ged. więcej

 „Hymn obozowy”

więcej zdjęć w galerii...

 


 

 SREBRNE MEDALISTKI

 

      Drużyna dziewcząt naszego liceum zdobyła drugie miejsce
w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Wieloboju Sportowo Obronnym. Zawody zorganizowane przez LOK i V LO
w Białymstoku odbyły się 7.06.2013 w terenie leśnym i na obiektach V LO. Pierwszą konkurencją był bieg na orientację
z rzutem granatem do celu, z pokonywaniem przeszkód terenowych i udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejną konkurencją było strzelanie, gdzie pierwsze miejsce wśród wszystkich uczestników zajęła Paulina Bojarska, czwarta była Aleksandra Popławska, a szósta Dominika Szaciłowska. Na zakończenie do pokonania był tor sprawnościowy na czas.

              Skład „ srebrnej” drużyny: Patrycja Laura Tołwińska (kapitan), Paulina Bojarska, Bernadetta Łupińska, Aleksandra Popławska i Dominika Szaciłowska. Opiekun: Jarosław Łupiński.

 

więcej zdjęć w galerii...


 

   

     24maja 2013 roku na strzelnicy UKS „Kaliber” w „Strzeleckich Mistrzostwach Nauczycieli” szkół miasta Białegostoku z broni palnej drużyna XIV LO w składzie: mjr rez. SG Krzysztof Strankowski , ppłk rez. SG Mirosław Mantur i Pan Jerzy Ostaszewski, zajęła I miejsce z wynikiem 276 pkt. (94, 93, 89). W zawodach startowało 11 drużyn nauczycieli.
    W kategorii mężczyzn nasi byli bezkonkurencyjni, zajmując kolejno miejsca w klasyfikacji:  I, II i IV. Gratulujemy profesorom i życzymy im kolejnych sukcesów na „polu walki”.


 

Drużyna XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku została zwycięzcą
I Wojewódzkiego Przeglądu Musztry i reprezentować będzie Województwo Podlaskie w Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry, który będzie miał miejsce w Nowym Sączu w dniach 21 - 22 czerwca 2013 roku. Widowiskowa impreza zorganizowana została w piątek 24 maja 2013 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 9 w Białymstoku. Do udziału w Przeglądzie Uczniów przygotował Pan mjr rez. SG Krzysztof Strankowski. Opiekunowi oraz Uczniom serdecznie gratulujemy!

 

Wykład o Korpusie Ochrony Pogranicza (1924-1939)

10 i 14 grudnia 2012 r. z prelekcją do uczniów klas "służby granicznej" XIV LO przybyli: płk rez. SG Kajetan Szczepański, Wiceprezes Stowarzyszenia Weteranów Polskich Formacji Granicznych w Warszawie i Andrzej Bieluczyk, członek Grupy Rekonstrukcyjnej KOP w Białymstoku. Tematem spotkania była geneza powstania Korpusu Ochrony Pogranicza, jako elitarnej formacji wojskowej ochraniającej wschodnie granice II Rzeczypospolitej. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o codziennym życiu i służbie żołnierzy KOP. Z prezentacji multimedialnej zapoznali się z obiektami strażnic i znakami granicznymi II RP oraz umundurowaniem i uzbrojeniem żołnierzy do służby granicznej. Pierwszym dowódcą KOP był gen. dyw. Henryk Minkiewicz, patron Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku. więcej zdjęć w galerii... 

 

 

 

 

 

 


 Starsze wpisy zostały usunięte, aby stworzyć miejsce na nowe.


Napisał: mlsData: 09-11-2004Czytano: 67654 razy
   Wszelkie prawa zastrzeżone. Contents Copyright © 2004-2006.