Aktualności
     Patron
     Galeria
     Plan lekcji
     Klasy mundurowe
     Zastępstwa
     Kontakt i lokalizacja

DZIENNIK

   SZKOŁA
     Aktualności
     Baza szkoły
     Dyrekcja
     Nauczyciele
     Kalendarz szkolny 2017/2018
     Dokumenty
     Administracja
     Olimpiady i konkursy
     Konkursy
     Biblioteka
     Galeria
     Nowa galeria
     Lokalizacja szkoły
     Rozkład dzwonków
     Do pobrania
     Stypendia szkolne
     Dofinansowanie podręczników
     Wynajmy boisk
     Dodatkowe dni wolne
     Obiady szkolne
     Przetargi
     Dla rodziców
   XIV LO
     Samorząd szkolny
     Matura
     Zasady rekrutacji
     Plan lekcji
     Klasy mundurowe
     Osiągnięcia LO
     Podręczniki LO
   PG 14
     Samorząd szkolny
     Projekty edukacyjne
     Egzamin gimnazjalny
     Plan lekcji
     Podręczniki PG
     Kącik literacki
     Wojewódzkie konkursy przedmiotowe

ZOBACZ DOJAZD

    Kontakt
   ul. Upalna 26
   15-668 Białystok
   telefon: (85) 661 32 27
   fax: (85) 661 32 27
   email: zso9@um.bialystok.pl


Sport w naszej szkole

Polityka Ochrony Dzieci

Program "Znajdź Właściwe Rozwiązanie"

Centrum Organizacji Przedmiotowo - Tematyczno - Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno - Historycznych w Białymstoku

Projekt IT Szkoła 2013"

Platforma e-learningowa ZSO 9

Dzisiaj jest 22.01.2020 r. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego  

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. RYSZARDA KACZOROWSKIEGO W BIAŁYMSTOKU pod adresem www.14lobialystok.pl

    Artykuły


 

    Dnia 22 września 2017 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas gimnazjalnych. Do wyborów zostały zgłoszone trzy kandydatury: Natalii Woronko i Dominiki Krawczyk  z klasy II A oraz Karoliny Mnich z klasy III C. Dziewczęta zaprezentowały swój program i  propozycje działania Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym
2017 / 20118. Po prezentacji nastąpiło glosowanie, w wyniku którego

przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Karolina Mnich,

zastępcą Dominika Krawczyk

sekretarzem zaś Natalia Woronko.

Gratulujemy! 

 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego 

  1. Dorota Kościuk
  2. Aleksandra Kiszkiel – Silwanow

  


AKTUALNOŚCI


    

WALENTYNKOWA LOTERIA FANTOWA

     Dnia 14 lutego 2017 roku uczniowie naszego gimnazjum i liceum uczestniczyli w walentynkowej loterii fantowej. Był to festyn z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na dalsze leczenie i rehabilitację Jakuba, który jest podopiecznym fundacji na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis. Wśród fantów przeznaczonych na loterię największą popularnością cieszyły się pluszowe misie i słodycze. Część przedmiotów została wykonana własnoręcznie przez uczniów naszego gimnazjum podczas zajęć technicznych. Odbyły się także pokazy taneczne przygotowane przez klasy trzecie liceum oraz licytacja wybranych przedmiotów. Loteria przebiegała pod hasłem „Warto pomagać!” – był to czas wspólnej zabawy i rozwijania dobroczynności. Festyn został przygotowany przez SU PG14 i XIV14 oraz opiekunów.

 


 

 

Dnia 12 grudnia 2016r. klasy pierwsze naszego gimnazjum uczestniczyły w MIKOŁAJKOWYCH POTYCZKACH czyli turnieju sprawnościowo-intelektualnym. Przygotowane quizy i konkursy związane były z tradycją bożonarodzeniową: uczniowie przygotowywali kartki świąteczne, redagowali list do świętego Mikołaja, dekorowali pierniki i odgadywali nazwy świątecznych prezentów. Każda klasa zaśpiewała wcześniej przygotowaną kolędę i odpowiadała na pytania związane z życiem św. Mikołaja. Przygotowano również konkurencję sportową polegającą na przenoszeniu bombek i umieszczaniu ich w worku na prezenty. Zwycięstwo w turnieju przypadło klasie IC, która została obdarowana świątecznymi słodyczami. Mikołajkowe Potyczki przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

 

więcej zdjęć w galerii


 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM


 

 


 

ANDRZEJKOWA DYSKOTEKA SZKOLNA

 

    Dnia 24 listopada 2016 uczniowie klas gimnazjum radośnie bawili się na andrzejkowej dyskotece szkolnej. Młodzież tańczyła w rytmie ulubionych przebojów muzycznych. Dyskoteka była okazją do nawiązania nowych  znajomości, wspólnej zabawy i integracji. Uczniowie opuszczali budynek szkoły w tym dniu pełni wrażeń i nowej energii. Dyskoteka została przygotowana przez SU PG 14, o oprawę muzyczną zadbał uczeń klasy IIIC Mateusz Godlewski.

więcej zdjęć w galerii

 

 


 

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM

            3 października w stołówce szkolnej odbyły się otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum. Wychowawcy: pani Kira Lewczuk, pani Małgorzata Andrejuk oraz pani Agnieszka Remiszewska wraz ze swoimi wychowankami rywalizowali  w różnych konkursach przygotowanych przez swoich kolegów z klas trzecich oraz przez opiekunów samorządu uczniowskiego. Od konkurencji zręcznościowych, przez pokaz mody oraz pokaz teatralny, kończąc na tańcu, każdy uczeń mógł się wykazać i reprezentować swoją klasę. Uczniowie byli również oceniani w musztrze przez swoich kolegów z liceum. Ostatecznie współzawodnictwo  wygrała klasa I “c”. Na zakończenie wszyscy  zatańczyli wspólnie i radośnie “Belgijkę”.

więcej zdjęć w galerii

 


 

  Dnia 18 grudnia 2015 roku uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum zmierzyli się w Gwiazdkowym Turnieju. Przygotowania do turnieju trwały przez kilka dni. Każda klasa namalowała plakat świąteczny, ćwiczyła do perfekcji kolędę i pracowała nad kondycją , aby dobrze wypaść w turnieju. Konkurencje przygotowywały uczniów do Świąt Bożego Narodzenia poprzez różnorodne i ciekawe konkurencje: wyścig z wózkami sprzątającymi, turlanie piłki szczotką, skakanie na piłkach, rzut piłkami ,pakowanie prezentów, śpiewanie kolęd. Zabawę uświetnił swoją obecnością znamienity gość Święty Mikołaj, oczywiście z workiem prezentów . Wśród klas I zwycięstwo przypadło klasie I B, a wśród klas drugich najlepsza okazała się klasa IID. Turniej przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego i Samorząd Uczniowski PG 14.

 

 więcej zdjęć w galerii

 


 

          Dnia 10 i 11 grudnia 2015 roku Samorząd Uczniowski Publicznego Gimnazjum NR 14 zorganizował zbiórkę słodyczy i maskotek dla dzieci chorych onkologicznie, podopiecznym fundacji „Pomóż im”.

Uczniowie i pracownicy naszej szkoły okazali wielkie serce.

Za wsparcie akcji wszystkim bardzo dziękujemy.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

    Dnia 2 października 2015 roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum. Poprzedziły je dni elegancji i ekstrawagancji, zaś w dniu uroczystości każda klasa miała zaprezentować się w innym kolorze; klasa IA – niebieskim, IB – żółtym, IC – zielonym zaś ID – czerwonym. Poprzez zabawy sportowo – sprawnościowe, umiejętności teatralno – wokalne i potyczki słowne wszystkie klasy udowadniały, że zasługują na przyjęcie ich do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja polegająca na zaprojektowaniu i zaprezentowaniu mundurka gimnazjalisty. Zwycięstwo przypadło klasie IC. Otrzęsiny zakończyły się uroczystą przysięgą klas pierwszych i spontaniczną dyskoteką.

więcej zdjęć w galerii

 


W dniu 24 października odbyły się otrzęsiny gimnazjalistów. Do tego wydarzenia uczniowie klas pierwszych przygotowywali się przez dwa dni. Pierwszego dnia  zaprezentowali się jako kibice, drugiego dnia byli sportowcami. Przeszli przyspieszony kurs musztry i gimnastyki  wśródlekcyjnej.   

          W czasie otrzęsin wszyscy uczniowie klas pierwszych  bardzo zaangażowali się  w postawione im wyzwania i chętnie brali w nich udział. Nie sprawiało im problemu  żadne zadanie. Bardzo dobrze spisali się zarówno w konkurencjach sportowych, które przygotował pan Jerzy Ostaszewski,  jak i w łamańcach językowych. Po lekcji musztry u

starszych kolegów z mundurówki, wszyscy śmiało mogą kontynuować naukę w klasach mundurowych. Pierwszoklasiści pokazali nam nowe stylizacje  mundurka gimnazjalisty.  Wiele talentów aktorskich zaprezentowało się w czasie inscenizacji do wierszy Jana Brzechwy.  Każda klasa bardzo się starała o zwycięstwo, jednak niewielką przewagą punktów wygrała klasa 1A. Jednak nie wynik był najważniejszy.

 więcej zdjęć w galerii


  

Dnia 17 października Samorząd Uczniowski PG przeprowadził zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Białymstoku. Młodzież chętnie podzieliła się słodkościami ze swoimi kolegami i koleżankami. Zebrano ok. 4 kg słodyczy. Mamy nadzieję, że przekazane łakocie osłodzą jesienne pochmurne dni.


 

     Dzień Edukacji Narodowej  w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście.      Od rana nauczycieli i pracowników szkoły witała młodzież odświętnie ubrana wręczając laurki i słodkie niespodzianki. W pokoju nauczycielskim podczas długiej przerwy, przewodniczące Samorządów Uczniowskich gimnazjum i liceum złożyły życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Przewodnicząca Rady Rodziców zaprosiła nauczycieli na tort, kawę i herbatę. Na korytarzu odbywał się koncert życzeń.  Słowami wierszy i piosenek wyraziliśmy naszą wdzięczność za trud nauczania i wychowania.

 

 

 

 

 


Mikołajkowy Turniej Klas

  6 grudnia 2013 roku odbył się Mikołajkowy Turniej Klas, w którym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum. Turniej miał charakter sportowej rywalizacji połączonej z rysowaniem portretu Świętego Mikołaja i śpiewaniem piosenek świątecznych. Podczas zmagań sportowych młodzież biegała z szarfami, rzucała piłką do celu, pokonywała tory z przeszkodami, bawiła się w zbieranie fantów, itp. Wszystkie zadania miały charakter zabawowy do wykonywania których uczniowie byli zachęcani przez Śnieżynki i Świętego Mikołaja. Gimnazjaliści w tym dniu zostali poproszeni o ubranie garderoby w kolorze czerwonym, co też wzięto pod uwagę przy ustalaniu ostatecznego werdyktu. Jednocześnie przygotowano pokaz mody mikołajkowej – dziewczyna i chłopak z każdej klasy zaprezentował strój inspirowany kostiumem Świętego Mikołaja. Zwycięską klasą okazała się I B pośród klas pierwszych, II C pośród klas drugich. Zwycięzcom gratulujemy!

    Organizatorami turnieju była Pani Danuta Łupińska – opiekun Samorządu Uczniowskiego, nauczyciele wychowania fizycznego – Pani Danuta Onoszko i Pan Jarosław Łupiński oraz młodzież z Samorządu Uczniowskiego Publicznego Gimnazjum Nr 14 w Białymstoku.

 

 

 

 

 

 

 

 

więcej zdjęć w galerii...

 

 


 

9 września 2013 roku odbyły się Otrzęsiny uczniów klas pierwszych Publicznego Gimnazjum Nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku.

Samorząd Uczniowski przygotował wiele interesujących konkurencji i zadań sprawdzających sprawność intelektualną i fizyczną młodszych rówieśników. Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach z musztry, rozwiązywali quiz wiedzy o naszym gimnazjum oraz zaprezentowali zdolności teatralne. Młodzież przygotowała inscenizacje wybranych utworów literackich. Najdłuższe brawa w tej konkurencji otrzymała klasa I C za przedstawienie wiersza Rzepka Juliana Tuwima. Wiele emocji wzbudziła rywalizacja sportowa i poprawna wymowa łamańców językowych.

Każda klasa przygotowała strój gimnazjalisty, wykorzystując wcześniej zgromadzone części garderoby. Następnie odbył się pokaz mody młodych gimnazjalistów.

Otrzęsiny miały charakter wspólnej zabawy, były czasem integracji i wzajemnego poznania. Zakończyły się złożeniem przez wszystkich gimnazjalistów uroczystej przysięgi.

więcej zdjęć w galerii...


Napisał: mlsData: 03-03-2008Czytano: 17970 razy
   Wszelkie prawa zastrzeżone. Contents Copyright © 2004-2006.